Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
yuzde 50 yakit tasarrufu saglayan cihaz yapti 614a0219e2aa9
Oto Haberleri 29 views 0

Yüzde 50 Yakıt Tasarrufu Elde eden Aygıt Yapmış oldu!

Yüzde 50 Yakıt Tasarrufu Elde eden Aygıt Yapmış oldu!

Tarih: 03-01-2015
Çanakkale’de yaşayan elektrikçi Erkan Çapar, benzinli, LPG’li ve mazotlu araçlarda da yakıt tasarrufu elde eden aygıt buluş etti. Otomobiline taktığı cihazla yüzde 50 yakıt tasarrufuna ulaştığını öne devam eden Çapar, amacının tamamen suyla çalışan üreteç yapmak bulunduğunu söylemiş oldu. Tepecik Mahallesi’nde yaşayan ve hususi bir maden şirketinde çalışan elektrik ustası Erkan Çapar, jeneratörün yalnız suyla çalışmasını sağlayabilecek bir aygıt için beş yıl ilkin çalışmaya başladı….

Tasarladığı aleti son altı aydır büyük gelişme kaydettiğini belirten Çapar, jeneratörlerde yüzde 80 yakıt tasarrufu sağlandığını söylemiş oldu. Çapar, aygıt yardımıyla benzinli, LPG’li ve mazotla çalışan otomobil, minibüs ve kamyon şeklinde taşıtlarda da averaj yüzde 50 tutum sağlanabileceğini kaydetti.

 

AMAÇ TAMAMEN SUYLA ÇALIŞAN JENERATÖR

Cihazın bir ucunun hava emiş manifolduna, öteki ucunun da aküye bağlandığını belirten Erkan Çapar, “Suyu elektrolize edip hidrojeni ayırıyor. Ortaya çıkan hidrojen, yakıt olarak kullanılıyor. Sistem son altı aydır yüksek performans gösterdi. Şu an kendi otomobilimde kullanıyorum. Averaj yüzde 50 yakıtta tutum sağladım” dedi. Beş senedir cihazın üstünde çalıştığını vurgulayan Çapar, “Gayem sistemi jeneratörlerde kullanmak. Tamamen suyla çalışan üreteç üretmek. Hemen hemen tamamen suyla çalışan jeneratörü yapamadım fakat aralıksız çalışıyom. En azından şu an otomobillerde yüzde 50, jeneratörde de yüzde 80 yakıt tasarrufunu başardık” dedi.

Bu Mevzuya Meydana getirilen Yorumlar

Osman Duman :
Bulunmuş olduğu İl:                                       Tarih: 10-04-2015
“Ne bir fıyat, ne bir telefon, ne adres var. Daha belirgin olabilir kim bilir bilgisayarı iyi kulanamıyorum 0543 900 02 91 fiyatını mesajlarsanız sevinirim.”
Daha Fazla Göster

Bu Mevzu Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşın!
Üye olmadan yorum yapabilir, bu mevzu hakkında düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İsim / Soyisim:

İl:

Yorumunuz:

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir