Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
total turkiyenin yeni sahibi belli oldu 614a01ba46dfc
Oto Haberleri 14 views 0

TOTAL Türkiye’nin Yeni Sahibi Belli Oldu

TOTAL Türkiye’nin Yeni Sahibi Belli Oldu

Tarih: 05-10-2015
Total Türkiye’deki akaryakıt istasyonları ve ticari satış varlıklarını Demirören Grubu’na 325 milyon Euro’ya sattı. TOTAL Türkiye, averaj 440 istasyon ve 10 bin çalışanı ile 1992 yılından bu yana etkinlik gösteriyor….

Fransız akaryakıt dağıtım şirketi Total, Türkiye ‘deki servis istasyon ağı, ticari satış, tedarik ve lojistik varlıklarını 325 milyon euro bedelle satmak için Demirören ile antak kalma imzaladı. Total İcra Komitesi Üyesi ve Pazarlama Hizmetleri Başkanı Philippe Boisseau, Türkiye’deki pozisyonları ile ilgili olarak yaptıkları araştırma sonucunda, istedikleri kârlılık düzeyine ulaşmak için yeterince büyük bir perakende pazar payını almanın zor olacağının anlaşıldığını söylemiş oldu.

Erdoğan Demirören (77), son Forbes listesine nazaran 1,1 milyar dolar servetiyle Türkiye’nin 52’nci zengini. Erdoğan Demirören başkanlığındaki Demirören Tüm ortaklık, enerji, gezim, alışveriş merkez işletmeciliği, inşaat, medya alanlarında etkinlik gösteriyor.

Şirket açıklamasına nazaran, Total bu satışla Türkiye’deki petrol ürünleri pazarlama faaliyetlerini tamamen sonlandırmayacak. Buna nazaran şirket, madeni yağ pazarlama faaliyetleriyle kokusuz LPG satışlarını ayrı bir zincir üzerdinden sürdürecek. Bu amaçla, firmanın söz mevzusu faaliyetleri, ayrı bir şirkete devredilecek.

Demirören Tüm ortaklık çatısı altında bulunan şirketlerden bazıları şunlar;

Milangaz, M-Oil, Demirören Ağır Metal, D-Mermer, Kemer Country Club, Mama Shelter restoran, Demirören AVM, Milliyet Gazetesi, Vatan Gazetesi, Lidya Yapı.

Bu Mevzuya Meydana getirilen Yorumlar

Mustafa Alaca :
Bulunmuş olduğu İl:                                       Tarih: 05-10-2015
“Helal olsun Demirören’e. Ülkeye yatırım ve istihdam sağlıyor. Tanrı yolunu açık etsin. Keşke diğeri işadamları da Demirören’i birazcık örnek alsalar.”
Daha Fazla Göster

Bu Mevzu Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşın!
Üye olmadan yorum yapabilir, bu mevzu ile ilgili düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İsim / Soyisim:

İl:

Yorumunuz:

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir