Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
sigorta sirketlerinden satilik az hasarli araclar nasil alinir 2021 guncel 6148ade049f4a
Araba Rehberi 30 views 0

Sigorta Şirketlerinden Satılık Azca Hasarlı Araçlar Iyi mi Alınır? 2021 GÜNCEL

İkinci el vasıta piyasası aldı başını gitti. Artık piyasada pek oldukca hasarlı vasıta ilanı da görüyoruz. Bu araçlar etken olarak kullanılıyor, satışa çıkarılıyor ve tekrardan piyasaya sokuluyor. Peki sigorta şirketlerinden azca hasarlı satılan araçlar iyi mi alınır?

Sizler için sigorta şirketlerinden satılık hasarlı vasıta satın almak için detaylı bir rehber hazırladık.
 

Hasarlı Araçlar Ne Demek?

Günümüzde vasıta parça fiyatlarının artması ile arabaların yaptıkları hasarlara bakılırsa kıymeti düşmektedir. Zira meydana getirilen kazaya bakılırsa değişecek olan parçanın fiyatı araçların hasarlı olarak kaydedilmesine, hasar kaydının şişmesine niçin olmaktadır. 2021 yılına geldiğimizde hasarlı araçlar 3 temel kategoride ele alınmaktadır.

Hasarlı araçlar
Pert araçlar
Hurda araçlar

Eğer hasar noktasında aracın yürüyeni ve motor noktasında sorun yaratmayan hasarlar meydana geldiyse ve vasıta muntazam toplandıysa yada oldukca pahalı sadece aracın görünümüyle ilgili sorun çıkaran (kapı, tampon, ayna vb. benzer biçimde) parçalar yüksek maliyet ile değiştiyse sorun yok. Bu araçlar uygun tutarları ile alıcılar tarafınca çoğunlukla tercih edilmektedirler.
Genel bir araştırma yapmak gerekirse herhangi bir otomobilde kaza sonucu, onarım, bakım masraflarının çıkardığı toplam para aracın yüzde 70’i alım satım değerine ulaşmış ise bu otomobil artık tam hasarlı vasıta olarak değerlendirilir.
Otomobil sigorta şirketleri tarafınca değerlendirmesi ve hasar tutarı, harcama gözetilerek tekrardan işleme alınan otomobiller aynı ihalelerde olduğu benzer biçimde tekrardan satışa çıkarılırlar. Bu aşamada Enka, Generali, Anadolu Sigorta benzer biçimde sigorta şirketlerinden hasarlı satılık otomobil ilanlarına dönem dönem denk gelebilirsiniz. Vasıta sigorta şirketi tarafınca toplandığı için daha güvenilir bir alım hissi sağlamaktadır.
Açık arttırma usülü ile satışa çıkarılan sigorta şirketlerinden hasarlı satılık araçlar karşı karşıya yada web üstünden satışa çıkarılabilir. Bu aşamada ilgili sigorta şirketi ile görüşmek ve informasyon almak ilk aşama için kafi olacaktır.
Hasarlı vasıta satın almak isteyen alıcıların satın almak istedikleri araçları ekspertize sokma hakları bulunmaktadır. Bundan dolayı sigorta şirketlerinden hasarlı satılık otomobil almak isteyen alıcılar kesinlikle aracı güvenilir bir ekspertize sokarak vasıta hakkında teknik tüm bilgileri öğrenmelidir.

 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir