Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Pratik Bilgiler 808 views 0

Şifreli Bijon Yitirmek Iyi mi Açılır?

Şifreli Bijon Yitirmek Iyi mi Açılır?

Şifreli bijon bir oldukça araçta mevcut. Bilhassa lastik jant hırsızlarına karşı iyi koruma sağlıyor. Bir tek şifresi kaybolduğunda iyi mi açılır ?
Aracınız şifreli bijon var ise ve bijon şifresini kaybettiyseniz süre kaybetmeden şifreli bijonları söktürün. Bundan dolayı yolda lastik patladığında yada bir halde lastiğin yerinden çıkarılması gerektiğinde işiniz oldukça zor olacaktır.

Şimdi sizden şifreli bijonun anahtarı kaybolduğunda iyi mi açılabilir ki dediğinizi duyar gibiyim.
Yeni aldığım aracın yolda giderken lastiği patladı. Bu her insanoğlunun karşılaşacağı bir şey. Derhal bagajdan yedek lastiği çıkarıp değişim yapmak isterken bijonların şifreli bulunduğunu fark ettim. Aracı aldığım adamı arayıp sorduğumda ise bijon şifresinin kaybolduğunu söylemiş oldu.
İlk olarak yetkili servisi aradım bijon şifresi var mıdır diye? Aldığım cevap aracınızın ruhsatıyla gelin yurt dışından isteyelim oldu. Doğrusu aracıma uygun gizyazı 1 ay benzer şekilde bir sürede gelecekti.
Sonrasında sanayideki emektar ustamı aradım. Arabayı çekiciye yükle getir dedi. Ustam bijonların üzerine başka bir bijon kaynatarak zorda olsa açtı.
Bu işlemin kötülüğü ise jantlarınıza zarar veriyor olması. Birde kaynak yapmadan ilkin akünün kutup başlarını sökmek gerekiyormuş.
 
Aman diyelim bijon şifrenizi kaybetmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir