Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
km dusurme 239x150 1
Araba Arızaları 1.057 views 0

Km Düşürme Nasıl Yapılır ?

 

Km Düşürme Nasıl Yapılır ?

Birçok vasıtada km informasyon kapasitesi gösterge paneli içindeki çiplerde kayıt altına alınır. Sanılanın aksine motor denetim ünitesi (ECU) içinde km informasyon kapasitesi gizlenen araç adedi son aşama azdır.

Dijital Gösterge Km Nasıl Düşürülür

Elektronik oto servisler, gösterge onarımcıları aracın göstergesini sökerek bir makine yardımı ile kilometre verisini talebiniz tarafında istenilen miktara arttırıp çoğalta bilmektedir. Bu prosedür averaj 10-30 Dakika içinde sürmekte ve prosedür tutarı araç marka ve modeli ile araç kilometre göstergesinin dijital – analog olmasına bakılırsa 50-300 tl benzer biçimde bir rakama yapılabilmektedir.

Hem de gösterge içi çipler haricinde araç beyninde de kilometre kayıt ediliyor ise hususi programlar obd yardımı ile araç beynine bağlanarak söz hususu detayları silebilmekte ve isteğe bakılırsa değiştirebilmektedir. Bu prosedürler tamamiyle dijital aletlerle yapılmakta, hiçbir parça değişmemektedir. Hem de aracınızda gösterge paneli hariç hiçbir parça sökülmez. Şu demek oluyor ki özetle oldukça rahat ve kolay bir prosedürdir.

Analog Göstegeli Arabaların Km Düşürmesi

Bu tip göstergeler daha oldukca eski model araçlarda görülmektedir. O zaman göstergeye hususi aparatlar yadımı ile zarar vermeden hareket ettirillmesi sağlanarak istenilen kilometreye ayarlanabilmektedir. Bu benzer biçimde araçlarda hiçbir dijital ortamda km verisi barındırılmadığı amacıyla işlemin denetim adımı oldukca daha kısadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir