Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
hiz rekoru bugatti veyronun 614a02bd32fe1
Oto Haberleri 17 views 0

Hız Rekoru Bugatti Veyron’un

Hız Rekoru Bugatti Veyron’un

Tarih: 20-07-2013
Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse, Volkswagen Grubu’nun Ehra-Lessien’deki denetim alanında üstü açık seri üretim spor otomobillerin dünya hız rekorunu kırdı. Meşhur bağımsız Alman Teknik Denetim ve Belgelendirme kuruluşu TÜV, rekoru getiren 408,84 km/s maksimum hızı resmen onayladı….

Artık resmileşti: Dünyanın en süratli roadster otomobili bir Bugatti. Bugatti Veyron 16.4 Super Sport’un 2010 senesinde kırdığı ve meşhur bağımsız Alman Teknik Denetim ve Belgelendirme Kuruluşu TÜV’ün tanıklık ederek resmen onayladığı 431.072 km/s maksimum hız rekorunun peşinden Bugatti, yeni bir rekora imza attı. 1.200 HP’lik spor otomobil Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse TÜV’ün şahitliğinde, Volkswagen Grubu’nun Ehra-Lessien’deki denetim alanında ulaşmış olduğu 408.84 km/s maksimum hız ile dünyanın en süratli üstü açık seri üretilen spor otomobili oldu.

Bugatti Automobiles S.A.S Başkanı Dr. Wolfgang Schreiber, “Vitesse’in lansmanını yaptığımızda, üstü açık sürüşte maksimum hızı 375 km/s olarak planlamıştık. 408.84 km/s hıza erişebilme başarısı göstermiş olmamızdan büyük bir coşku duyuyorum. Bu üstün dereceli bununla beraber Bugatti’nin internasyonal otomotiv sektöründe teknoloji lideri bulunduğunu gene teyit ediyor” dedi.

Vitesse, Çinli girişimci ve tutkulu yarış pilotu Anthony Liu tarafınca kullanıldı. Vitesse ile dünya rekoruna ulaşmasının peşinden Liu deneyimini şöyleki söylemiş oldu: “Oldukça coşku verici bir andı. Antrenmanlarda 400 km/s’i geçmeyi başarmıştık fakat bu inanılmaz hızı gene aşabilmek ve hatta daha da yükseğe çıkabilmek beni oldukca gururlandırdı. Otomobil bu denli yüksek hızlarda bile inanılmaz konforlu ve stabil.”

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse’in kaputunun altında yer edinen 8.0 litrelik W16 motoru, 1.200 HP güç ve 1.500 Nm tork üretiyor. Yüksek performanslı yol tutuşunu; hem dört tekerlekten çekiş sistemine hem de aracın tümüne hükmeden son aşama süratli çalışan amortisörlere bağlamak mümkün. Bu denli yüksek performanslara olanak veren diğeri faktörler içinde burulma direnci, yüksek standart karbon monokok yapı ve tamamı karbon fiberden yapım edilmiş beden parçaları bulunuyor.

Üstü açık bir aracın içinde rüzgar sesi ve hava türbülansı oluşumunu asgari düzeyde tutmak hususi bir öneme haiz. Vitesse’te hususi olarak geliştirilmiş bir tavan spoyleri, rüzgarı yönlendiren karmaşık tasarımlı rüzgarlıkla sakin bir üstü açık sürüşü güvence ediyor; hakkaten de bunlar 408.84 km/s üstün dereceli hıza ulaşmanın ön koşullarını oluşturuyor.

Bu Mevzu Ile ilgili Düşüncelerinizi Paylaşın!
Üye olmadan yorum yapabilir, bu mevzu hakkında düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İsim / Soyisim:

İl:

Yorumunuz:

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir