Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
hayaldi gercek oldu iste ucan araba 614a0269e2ad7
Oto Haberleri 16 views 0

Hayaldi Gerçek Oldu! İşte Uçan Otomobil

Hayaldi Gerçek Oldu! İşte Uçan Otomobil

Tarih: 21-05-2014
Çoğumuz trafikte takılı kalmışken, siz arabanızla uçmak istemez misiniz? Slovak mühendis senelerce düşündü, planladı ve yapmış oldu. Trafikten bunalanlara uçan otomobil modeli geliştirdi….

Bununla birlikte baş tasarımcısı olduğu uçan aracın, küresel ulaşımın tüm sorunlarını çözmesini elbet beklemediklerini dile getiren Klein, “Altyapının olmadığı ve aralarında 700 kilometre bulunan iki yerin yalnızca eğreti yollarla birleştirildiği ülkeler için yararlı olabileceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

2 şahıs kapasiteli Aeromobil, havada 700 kilometre, karada ise 500 kilometreye kadar yol kat edebiliyor. 100 beygir gücündeki uçan vasıta, karada saatte 160, havada ise saatte 200 kilometre hıza ulaşabiliyor. Vasıta havalanabilmek için saatte 130 kilometre hıza gerekseme duyuyor.

Klein, bu tasarım üstünde 20 senedir çalıştığını belirtti. Aerodinemaik kokpit tasarımı, inanılmaz hafifliği, şık arka kanatlarıyla iyi bir uçağın eğer eğer eğer olmazsa olmazı tüm özelliklere haiz olan Aeromobil V2.5, 100 beygir gücündeki su soğutmalı Rotax 912 motoruna haiz. Aeromobil, karada sürülürken kanatlar gövdenin yanına doğru katlanarak karada kullanımı pratikleştiriyor. Aracın yolcusuz ve yakıtsız ağırlığı averaj 450 kilogram’dan oluşuyor. Aeromobil, havada saatte 200 km sürata ulaşabilirken, averaj 700 km’lik bir mesafe katedebilme özelliğine de haiz. Stefan Klein aracını teknolojiyle sanatın bir birleşimi olarak tanımlıyor. Uçmanın töre olduğu bir aileden gelen Klein’ın büyükbabası, babası ve kardeşlerinin hepsi pilot.

Bu Mevzuya Meydana getirilen Yorumlar

berra kaya :
Bulunmuş olduğu İl:                                       Tarih: 25-11-2014
“güzel otomobil fakat alamam fakat nerde diye sorcam dolap 10 sıram 3

Daha Fazla Göster

Bu Mevzu Ile ilgili Düşüncelerinizi Paylaşın!
Üye olmadan yorum yapabilir, bu mevzu ile ilgili düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İsim / Soyisim:

İl:

Yorumunuz:

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde ototasarruf.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir