Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
F1C853BE 8340 4787 98AA 828D3BE702CF Araç Kiralamanın Avantajları
Oto Haberleri 66 views 0

Araç Kiralamanın Avantajları

Araç Kiralamanın Avantajları

Kimi zaman araç kiralamak, araç satın almaktan daha cazip bir seçeneğe dönüşebiliyor. Satın alınan aracın sigorta masrafları, bakım maliyetleri, anlık olarak ortaya çıkan ihtiyaçlar ya da aracın yıpranması gibi detaylar dikkate alındığında araç kiralamanın daha rahat bir seçeneğe dönüştüğünü belirtebiliriz. Bununla birlikte iş, gezi ya da ziyaret gibi amaçlarla seyahat edilmesi gerektiğinde de devreye araç kiralama hizmetleri girebiliyor.

Peki, araç kiralamanın bu gibi durumlarda ne gibi avantajları olduğunu merak ediyor musunuz? Bu avantajlara bazı örnekler verebiliriz.

Giderler Vergiden Düşülebilir!

Öncelikle araç kiraladığınızda şirketlerin kiralama giderlerini vergiden düşebildiklerini belirtmemiz gerekiyor. Bu durum çok sayıda şirket sahibi tarafından bilinmiyor. Oysa basit birkaç prosedürün yerine getirilmesi sayesinde kiralama giderlerinin vergiden düşülebiliyor olması oldukça önemli bir avantajdır.

Satın Almak / Kiralamak Farkı!

Az önce de değindiğimiz gibi araç satın aldığınızda vergisi, sigortası, kaskosu, bakımı, muayenesi derken hatırı sayılır oranda bir masraf ile karşı karşıya kalırsınız. Bu listeye bir de anlık masraflar, beklenmedik arızalar gibi hususlar da eklendiğinde ayrılması gereken bütçenin daha yüksek rakamlara ulaştığını da belirtmek gerekiyor. Ancak aracın satın alınması yerine kiralanması durumunda tüm bu masraflardan kurtulmak da mümkün olabiliyor. Dolayısıyla günümüzde çok sayıda şirketin kiralama yöntemini tercih etmesinin nedeni de budur.

Uzak Mesafelere Seyahat İçin Kiralamak Daha Avantajlı!

Herhangi bir nedenle uzak bir mesafeye seyahat etmeniz gerektiğinde kendi aracınız ile yola çıkmak yerine kiralamayı tercih etmeniz km açısından daha ideal bir seçenektir. Aynı zamanda kendi aracınızın yıpranma payını da dikkate almanızda fayda olacaktır. Elbette bir diğer seçenek de toplu ulaşımı kullanmaktır. Ancak uçak, otobüs ya da trenle seyahat etmek istediğinizde sizin için bu yolculuk hem daha yorucu olacaktır hem de çok daha fazla zaman gerektirecektir. Bu açıdan bakıldığında da araç kiralamanın daha avantajlı bir seçenek olduğu karşımıza çıkıyor.

Oto Kiralamak İçin Güvenilir Bir Firma Bulun!

Bu noktada önerimiz hangi firma aracılığı ile araç kiralayacağınızı çok iyi belirlemeniz olacak. Elbette güvenilir araç kiralama dendiğinde akıllara ilk gelen otokirala.com oluyor. Bu site üzerinden firmanın araç filosuna fa göz atabilir ve fiyatlar hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir