2021 Yeni Honda Civic Type R 2YN

2021 Yeni Honda Civic Type R 2YN

2yn Serisi Civic Şubat ayında tam olarak ortaya çıkacak olsa da, onuncu nesil model canlı olmaya devam ediyor. Olması gerektiği gibi, sadece beş yaşında olmak. Ve hiçbir varyant, Type R kadar canlılığa sahip değildir. halefi, ön lastiklerinden 320 PS Gönderen en son, hafif facelifted kadar heyecan verici olabilir mi?

Hindistan İngiltere Ve Türkiye Fabrikaları Kapanıyor

Honda’nın, hiçbirimizin görmediği bir şirket olup olmadığını merak ediyorsunuz, 2020’lerde varoluşsal bir krize giriyor.şu anda saçma geliyor, dünyanın en büyük pazarında büyük bir başarı zamanı, aynı şey ABD ve Japonya’da da geçerli.

Bir süredir iki sivil tesisin yakında kapanacağını biliyoruz (İngiltere’de Swindon ve Türkiye’de Gebze). Daha sonra bugün erken saatlerde, Yeni Delhi yakınlarındaki oldukça yeni bir tesis olan başka bir kapının kapanacağı resmi bir haber geldi. Honda, bazı ülkelerde yanma motorlu araçların birçok kişinin inandığından çok daha erken düşebileceğini bir süredir gördü. O zaman çim biçme makinelerinden yedek jeneratörlere, motosikletlere, arabalara ve Suv’lara kadar her şeye çok fazla yatırım yapan bir firma için-hepsi pistonlu motorlarla mı?

Toyota’yı Çinden  uzak tutmak istiyor

Honda, Çin’deki en büyük Japon markası iken, sadece Ford ve Toyota Amerika’da satıyor. Japonya’da da üçüncü sırada yer alıyor, ancak Suzuki’ye çok yakın ve yeni N-One’ın büyük bir ilk ayı olsaydı bile iki numara olabilir. Ne olursa olsun, başka bir aracın Japonya’nın bir numarası olacağı, N-Box’un diğer tüm araçların çok ilerisinde olacağı ve muhtemelen 200.000 işaretine yakın olacağı ihtimali yok.

(Pek) genel olarak Civic satış planı ?

Civic, ABD’de satılan bir milyonun dörtte birinden fazlası ile 2020’yi sona erdirecek, anlaşma 200.000’den fazla utangaç olacak ve CR – v 300.000’den fazla yapacak. Bu, markanın PRC’DEKİ en iyi Satıcısı olmaya da yakın, burada çok geride olmayan bir anlaşma ile yaklaşık 210.000 toptan teslimat için rotada. Civic, son aylarda Çin pazarını tanımlayan güçlü hacmin Aralık ayında sürdürülmesi koşuluyla, yaklaşık 220.000 kayıtla ikisini de yenmelidir. Bununla birlikte, XR-v ve Vezel B-SUV ikizleri Honda Çin’in en büyük vurucularıdır, aynı temel modelin bu iki versiyonu (dünyanın birçok yerinde HR-V olarak satılmaktadır) aralarında 275.000 üniteye ulaşmak için kursta bulunmaktadır.

 

Bu iki önemli pazarda bu kadar büyük bir hacimle, neden ileride sorun olabileceğini öne süreyim? Honda zengin, cömertçe ve sürekli olarak karlı ve en önemlisi, son derece uyarlanabilir. Japonya’da böyle bir yıkıma neden olan sualtı depremine, Asya’nın diğer bölgelerindeki fabrikaların yıkıcı sellerden su basmasına, on yıl önce ABD’deki derin durgunluğa ve elbette 2020’nin tüm büyük pazarlardaki zorluklarına ne kadar hızlı tepki verdiğini görün. Şirketin bir Aşil iyileşmesi var ve bu Toyota ile paylaşıyor: bir eğilime geçmek için ara sıra isteksizlik.

Her zaman endüstrinin en iyi mühendislerinden bazılarına sahip olan Honda, 1980’lerin başında trend belirleyen şehir Turbo gibi otomobiller yarattıktan sonra bile, ana modeller için turboşarjı benimsemek için ironik bir şekilde uzun zaman aldı. dizel de kaçındı ve TMC 1990’ların ikinci yarısında melezlere yığılırken, daha küçük rakibi daha temkinli kaldı ve satış patlamasını kaçırdı. Şimdi, Toyota, elektrikli otomobillerin ve hatta Phev’lerin büyük ölçekli üretimine direnmeye devam ederken – her şeyden önce melezlere çok fazla yatırım yaptı – Honda da geri duruyor ve başkalarının pazar payını ve en önemlisi yeşil bir imajı ele geçirmesini izliyor.

E neden 2020’de daha çok satmadı?

Küçük e, şimdiye kadar çok az insanın yapabileceği bir şeyi yapan, yani kötü orantılı, mülayim ya da diş macunu pompasından çıkmış gibi görünen bir EV’Yİ piyasaya süren Ev’leri düzgün bir şekilde taze bir şekilde ele alıyor. Otomobilin menzili delicesine düşük ve Honda’nın bunun için para kaybetmesi muhtemel: İngiltere, Fransa, Hollanda, Norveç ve Almanya’da büyük bir satıcının neden olması gerektiğini başka nasıl açıklayabilirim?

Tanrı aşkına, Renault 2020’de yedi yaşındaki Zoe’nin yaklaşık 100.000 örneğini teslim edecek, bu yüzden neden benzer büyüklükte ve daha seksi görünümlü Honda bir fırtına satmıyor? Muhtemelen Honda Motor her zaman iki şey hakkında olmuştur çünkü: mühendislik saflık ve mükemmellik, kar gerekli yüksek düzeyde müttefik.

A tipi R HEV geliyor?

Bir arka plan olarak önceki tüm düşünceler ve verilerle, yüksek devirli pistonlara %100 bağımlı olan, otomatik gaz kelebeği yanıp sönen ancak sıfır elektrifikasyona sahip hızlı değişen manuel şanzımanlara ne olur? Muhtemelen, en azından 2030 civarında ve muhtemelen Honda’nın tüm büyük pazarları gibi, o zamandan çok önce mahkumdurlar ve eğer Avrupa’da kalırsa, burası da Ev’lerde büyük olacaktır. Bunların hiçbiri korkunç bir haber gibi görünmeyecek, bundan çok uzak. Elektrik ve benzin uzun bir süre yan yana olacak, sadece bir Civic Type R ile bir hafta sonra vibe – dünyanın en iyi motorlarından birine sahip harika bir araba – bu kısmen elektrikli olmayan sonuncusu olabilir.

Honda, Çin’i geleceği olarak görmeye devam ederse, plug-in hybrid ve/veya elektrikli değilse, en çok satan otomobilinin hibrit olması gerekecek. Onbirinci nesil modelin gelişinin zamanlaması bu bağlamda ideal değildir. Ancak, belki de kaçınılmaz olan şey 2024’te üretim döngüsünün yarısında gerçekleşecektir. İşlerin nereye gittiğini görmek için sadece 2020’de olanlara bakmanız gerekiyor.

Çin ve ABD alıcı tercihleri birbirinden farklı

CAAM tarafından yakın zamanda açıklanan verilere göre, PHEVs ve AGH teslimatları Kasım ayında 200.000 birime yakındı ve yıllık kazanç yüzde 100’den fazla oldu. Ve bunların %80’inden fazlası tamamen elektrikli otomobiller ve Suv’lardı. Geçen ayın sonunda, 900.000’e yakın ev satıldı ve 200.000’den fazla plug-in melezi satıldı. Bu, Honda’nın çok yakında Çin’in artık ABD ile gruplandırılamayacağını kabul etmesi gerektiği anlamına geliyor.

Amerikalılar, yeni yönetim altında bile, 2021, 2022 veya belki de 2023’te milyonlarca Phev ve ev satın almak için acele etmeyecekler, bu yüzden Civic gibi otomobiller kaçınılmaz olarak birinde iki model olmak zorunda kalacaklar. Ya da Volkswagen’in seçtiği yola çıkın ve yepyeni bir ev ailesi yaratın ve insanlar Golf, Passat ve belki de Polo gibi eski en çok satan Vw’lerden vazgeçtikleri için onları karlı hale getirmeye çalışın.

Hatchback, Sedan ve Tip R

Şimdilik, Civic teknik olarak iki farklı görünümlü bedende de olsa, küresel bir model olmaya devam ediyor. Aslında, tip R’yi üçüncü bir varyant olarak düşünmeliyiz, diğerlerinden çok farklı. Aynı zamanda Swindon Fabrikası için bir ihracat başarısı oldu, bu da bu bölümün 2021’de sona ereceğini iki kat üzücü kılıyor. Bu sadece beş kapılı bir aile hatchback’in bu isyanının ek kutlamaya ihtiyacı olduğu anlamına geliyor.

En keyifli ulaşım araçlarından biri olmalı ve bir hafta benim için neredeyse yeterli zaman değildi. Söyleyebileceğim tek şey, tüm Hondas’ın yakıt verimli olduğuna inanma hatasını yapmamaktır. Yüksek turboşarjlı 2.0 litrelik turbo, şasisini ve güç aktarma organını geliştiren mühendislerin istediği gibi sürerseniz, galon başına 25 milden daha azını kolayca teslim eder. Ama bu kadar eğlenceli, yüksek kaliteli, harika görünümlü (üzgünüm ama GT’nin büyük arka kanadı bana hitap ediyor) ve her şeyden önce, çok yakında tahsil edilebilir bir araba olmak için küçük bir fiyat. 2020’nin son incelemesinin tüm yıl boyunca sürdüğüm en iyi arabalardan biri olması uygun.

Yeni Honda Civic Type R’nin 2.0 litrelik turboşarjlı motoru 235 kW (320 HP) ve 400 Nm (295 lb ft) üretiyor. Sıfırdan 62 mph’ye kadar 5.8 saniye sürer, kombine ekonomi 36.7 mpg’dir ve emisyonlar 176 g/km’dir. İki versiyon vardır: spor hattı (GBP32,820 ve GT (GBP34,820).

hakkında admin

avatar of admin

Ayrıca Kontrol Et

infinitiq30 1

Infiniti Q30 Nasıl Bir Araba Alınır Mı ?

Infiniti Q30, crossover tarzı görünen ve çok rahat sürüş deneyimi sunan premium bir hatchback araba. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir