Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Kalitesiz Yakit Filtresi Kullanirsam Ne Olur 5F98E760F2924
Pratik Bilgiler 164 views 0

Kalitesiz Yağ Ve Yakıt Filtresinin Zararları Nelerdir?

Kalitesiz Yağ Ve Yakıt Filtresinin Zararları Nelerdir?

Mazot filtreleri yakıt içerisindeki kirlerle beraber mazot içerisinde bulunabilecek suyu da filtreler. Eğer bu su filtrelenmezse uzun vadede enjektör nozullarında korozyona neden olabilir. Sadece kaliteli filtreler mazot içerisindeki suyu filtreleyebilir.

 

 

Tüm bu sorunlarla karşılaşmamak için kaliteli filtre kullanmayı ihmal etmeyin.
Enjektörlerden bir yada bir kaçının tıkanması durumunda silindirlere yeterli yakıt gitmeyecek ve motorda vuruntuya neden olacaktır. Motor arıza ışığı yanabilir. Bu vuruntu silindir ve pistonlara zarar verebilir.

Kalitesiz filtreler çabuk deforme olur. Filtreden kopabilecek parçalar son derece hassas olan enjektörlere zarar verebilir.

 

Yakıt filtresi hem yakıt içerisinde bulunabilecek hem p depo kirliğinden (depo zamanla paslanabilir) kaynaklanan kirleticileri filtreler.

Yakıt deposunda t engine bölümünde olmak üzere iki tanedir. Filtre tıkandığında gerekli yakıt basıncı sağlanamaz. Aracınız vuruntulu ve performanssız çalışır.

Eğer kalitesiz bir filtre kullanırsanız yakıt içerisinde kalabilecek zerrecikler özellikle yeni nesil araçlarda kullanılan hassas enjektörlere zarar verecektir. Enjektörleri bozabileceği gibi tıkanmasına da neden olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir