Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
tata indica 3 390x250 1
Araba İncelemeleri 6.309 views 3

Tata Indica Iyi mi Bir Otomobil Alınır Mı ?


Tata Indica Iyi mi Bir Otomobil Alınır Mı ?

tata indica 1 Tata Indica Iyi mi Bir Otomobil Alınır Mı ?

Hindistan ülkesinin dünya piyasasına süratli bir giriş icra eden otomobil markası Tata, bilhassa ucuz otomobil üretmesi ile biliniyor. Devletimizde de birçok modeli bulunan markanın Indica modeli en fazla ilgi gören otomobili olmuştur. Tata Indica aracına, tasarım açısından bakılmış olduğu süre bazı otomobillerden esinlendiğini söylemek gerekir. Bilhassa Hyundai markasının kusursuz bir üretimi olan Getz modelinden esinlenerek bazı tasarım çizgileri gerçekleştirilmiştir. Tata mühendislerinin yapmış olduğu Ar-Ge çalışmalarının neticesinde vatanımızda yalnız iki tane motor seçeneği ile karşımıza çıkmaktadır.

tata indica 3 Tata Indica Iyi mi Bir Otomobil Alınır Mı ?

ata Indica modelinde kullanılan motorlar yalnız 1.4 lt hacme haiz 50 Hp ve 70 Hp’lik dizel motorlara haizdir. Performans olarak fazla bir beklentisi olmayan ve ek olarak kent içinde park problemi ve ekonomik açıdan düşük yakıt tüketimi isteyenlere son aşama keyifli bir modeldir. Modelin 1.4 lt 70 Hp güç üreten modeli 135 Nm benzer biçimde orta derece sayılabilecek tork üretmektedir. 1130 Kilogram ağırlığındaki Tata Indica 0-100 km/s hıza 15 saniye benzer biçimde uzun bir sürede çıkmasına karşılık kent içinde 50 km/m hızla gitmek isterseniz bu hıza kısa sürede çakabildiğini söyleyebiliriz. Tata Indica averaj yakıt tüketimi 5 lt civarındadır.

Tata Indica fazla bir performans beklentisi olmayan düşük araç-gereç kalitesi altında ABS fren sistemi, klima, hidrolik direksiyon, elektrikli camları, uzaktan kumandalı merkezi kilit, sürücü ve yolcu hava yastığı donanımları yönünden fiyatına nazaran oldukca iyi bir donanıma haiz bir araçtır. Meydana getirilen testlerde beklentiyi fazla karşılayamasa da Hintli otomobil üreticisini en azından daha uzun sürede kazanabileceği tecrübeler açısından son aşama başarıya ulaşmış bir modeli diyebiliriz.

“Tata Indica Iyi mi Bir Otomobil Alınır Mı ?” üzerine 3 yorum

 1. MUSTAFA GÜREL dedi ki:

  selamün aleyküm TATA İNDİGO araçların parça sorunu varmıdır

 2. gökhan dedi ki:

  araba fiyat olarak gerçekten çok uygun yakıtta aynı şekil çok az yakıyor

 3. Muhammer baydar dedi ki:

  35 bin liram var indiga mi alayım başka birşey (accsent Fiat Siena )mi bakayım
  Önerilerinize ihtiyacim var teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir