Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hyundai Genesis 4 150x100 1
Araba İncelemeleri 95 views 0

Hyundai Genesis Serisi Iyi mi Bir Otomobil ?

Hyundai Genesis Serisi Iyi mi Bir Otomobil ?

Hyundai Genesis modeli son aşama lüks bir araç. Arabanın içi deri ve ahşap parçalardan oluşmakta. Arabanın geniş arka koltukları bulunuyor ve bu arka koltukların hareket etmesini elde eden bir orta konsol var.

Hyundai’nin en büyük problemi, sınırı olan motor yelpazesi. Seçim yapabileceğiniz tek bir araç var oda 3.8 litrelik benzinli V6. Bu motor pek fazlaca performans sunuyor yalnız tüm önemli rakipleri tarafınca sunulan düşük maliyetli dizel modelleri sunmuyor.

Hyundai Genesis ile herhangi bir opsiyonel özellik sunmak ardında değil. Herşey strandart bir kit olarak geliyor. Isıtmalı ve havalandırmalı ön ve arka koltuklar, sat-nav otomatik ışık ve silecekler, otomatik daldırma farları ve anahtarsız giriş içeriyor.

Yukarıda da belirttiğim benzer halde arabanın içinde deri ve ahşap parçalar fazlaca fazla. Fakat genel gövde metalden oluşmuş. Genesis iki değişik ayarla geliyor. Bunlar spor ve düzgüsel modlar. Her iki süspansiyon da darbelere ve yol kusurlarına karşı kolayca esneme konforu sunuyor.

Aracın direksiyon hakimeyeti ne yazık ki düşük ve yavaş. Genesis’in motoru 311 beygirgücüne haiz 3.8 litrelik güce haiz. 0’dan 100’e 6.5 saniyede çıkıyor. Arabanın maksimum hızı 241 kms. Genesis’in en büyük sıkıntısı kuşkusuz yüksek işletme maliyesi. Genesis fazlaca fazla yakıt harcıyor. Genesis’in C02 emisyonuda onu yol vergisi için en yüksek bandın içine sokuyor.

Aracın otomatik acil durum frenlemesi, kör nokta uyarı sistemi ve otomatik cruise denetim sistemi standart olarak geliyor. Otomobil güvenlik testlerinden tam puanla geçmiş bulunmakta. Şu demek oluyor ki son aşama güvenli bir araç bulunduğunu söyleyebiliriz.

Arabanın fiyatı 200 – 250 bin bandında bulunmakta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir