Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Seat Leon 2017 2017 Makyajlı Seat Leon Iyi mi Bir Otomobil ?
Araba İncelemeleri 123 views 0

2017 Makyajlı Seat Leon Iyi mi Bir Otomobil ?

 

2017 Makyajlı Seat Leon Iyi mi Bir Otomobil ?

Seat Leon 2017 2017 Makyajlı Seat Leon Iyi mi Bir Otomobil ?

Gene olarak sportif bir çizgide izleyen Seat’ ın Leon modeli, bu yıl alınan yeni kararlar neticesinde 1 litre şeklinde ufak bir motor hacmine kavuşuyor. Fakat bu Leon’un sportif olmayacağı anlamına organik olarak ki de gelmiyor.

2017 Seat Yeni Leon Yeni Motor

2017 seat leon icinin resimleri 2017 Makyajlı Seat Leon Iyi mi Bir Otomobil ?

Avrupa piyasasında 86 ve 280 beygir arası değişik modeller sunan ve 1.2 ve 2.0 turbo motor şeklinde değişik seçenekler sunan Seat Leon, 1 litre şeklinde yeni bir benzinli motor seçeneğine bu yıl kavuşuyor. İlk olarak Volkswagen’ in Golf modellerinde gördüğümüz bu 1 litrelik motorlar, şimdi ise Seat’ ın yeni Leon modellerinde karşımıza çıkıyor. Ecomotive adıyla sunulan bu daha ekonomik bir kullanım sunan motor da ise start – stop sistemi bulunuyor. Ek olarak araç 6 vites ve manuel bir yapıya haiz. Bu 1 litrelik motora haiz Leon’ ların hem 3 hem de 5 kapılı modelleri bulunmakta. Bu 1 litrelik motordan 115 beygir ve 200 newton tork şeklinde iyi sayılabilecek değerler çıkartabilen Seat yetkilileri, aracın 0 –100 km süresinin ise 9.6 saniye bulunduğunu söylüyorlar. Aracın son hızı ise saatte 198 km. Minik olan motorunun verdiği avantaj ile benzin tüketim değerleri ise dizel motorlar ile oldukça yakın. Şehir içinde 5.3 ve şehir haricinde 3.7 litre benzin tüketen Seat Leon, averaj olarak 4.3 litre benzin tüketmekte.

2017 Seat Yeni Leon Agresif Dizayn

Seat’ ın Leon modelleri sürekli agresif bir dizayna haiz olmuşlardır. Her daim keskin ve net çizgilerle süslenen Leon serisi, bu yıl de agresifliğinden hiçbir şey kaybetmemiş. Her ne kadar ön ve arka tamponları yenilenmiş olsa da, Seat Leon’ un bu yeni nesil modeli de bundan önceki güncel nesile oldukça benzemekte. Ön farları asla değişmemiş şeklinde görünse de aslen LED sayısı arttırılmış durumda bu da farların aydınlatma kapasitesinin artmasını elde etmiş. Bundan önceki seriye oranla oldukca azca hatta yok denilecek bir oranda değişikliğe uğrayan Seat Leon, bu yıl de keskin çizgileri ile dikkatleri üstüne çekecek şeklinde görünüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir