8 Mart 2019 Cuma

Fiat Panda City Cross Özellikleri ve Fiyatı


Fiat'ın a segmenti için ürettiği ve ülkemizde de popüler olan Panda'nın SUV görünümlü modeli olan Panda City Cross Türkiye'de satışa çıktı.

Fiat bayilerinde satış için yerini alan Fiat panda city cross ülkemizde 1.2 benzinli 69 beygir gücündeki tek motor seçeneğiyle karşımıza çıkıyor.

Araçta 1.2 litre hacminde 69 beygir 102 Nm tork gücünde motor bulunuyor. Maksimum hızı 155 km/s olan Panda City Cross'un,  yakıt tüketimi ise şehir içinde 7.3, şehir dışında 4.5 litre olarak ölçülmüş. Uzunluk ve geniş olarak diğer Pandalar ile aynı boyutlarda olmasına rağmen yerden yüksekliği 1635 mm olarak karşımıza çıkıyor. 15" inç jantların bulunduğu Panda tıpkı 4X4 görümü ile kendini gösteriyor.
SUV ruhu bulunan arabanın Türkiye satış fiyatı ise 94.900 lira, ancak hurda teşvikiyle birlikte 81.900 liraya alınabilecek. 
Fiat panda city cross yan görünüm

otohocasi olarak aracı şehir içinin sıkışık trafiğinde biraz olsun nefes alabilmek adına alınabilir. Trafikte bir SUV gibi yüksekte olmak, ancak bunu daha küçük boyutlarla başarabilmek, Fiat Panda City Cross açısından çok güzel. Ülkemizde zaten yaygın servis ağı bulunan Fiat'ın bu yeni modelinin Türkiye'de bir hayli satılacağını düşünüyoruz. Fiyatı da rakiplerine göre uygun olması, ayrıca rakibinin bulunmaması onu ayrıcalıklı yapıyor.

1 yorum:

  1. çok çirkin duruyor böyle küçük suv görünümlu arabalar. Bir ara moda daihatsu terios vardı melek balığı gibi. Yandan cipe benziyor önden bise

    YanıtlaSil