Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
motor sogukken lgp
Araba Arızaları 421 views 0

Motor Soğukken LPG’de Çalışmıyor Problemi Çözümü

Motor Soğukken LPG’de Çalışmıyor Problemi Çözümü

Bundan ortalama 20 gün kadar ilkin aracım LPG’de çalışmamaya başlamıştı. Benim aracım eski sistem olduğundan direk lpg’de çalışıyor.

Bu sebeple LPG sisteminde bir arıza meydana geldiği süre ilk çalışmaya tesir ediyordu.Son zamanlarda kimi zaman sabahları, bazende motor sıcakken LPG’de çalışmıyordu.

İlk olarak sorunlarımdan daha detaylı bahsedeyim bir ihtimal bu yazıyı okuyan birilerinin de başına geliyordur. Aracım şu soğuk kış günlerinde sabahları ilk marşta alırken aniden üçüncü dördüncü marşta almaya başlamıştı. Bende problemi soğuk havalara bağlıyordum. İşe giderken motor ısınmasına karşın, poğaça almak için maksimum 2 dakikalığına arabayı stop edip yeniden çalıştırmaya, çalıştığımda çalışmıyor bende, benzinde çalıştırıyor sonrasında gaza geçiriyordum. Şu demek oluyor ki LPG’de marş alma sıkıntısı vardı. Bu zamanlarda sabahları LPG’de çalışıyordu.
Sadece 10 gün kadar ilkin her şey tersine döndü, bu seferde motor ısınmış olduğu süre tek marşta alıyor, sabahları LPG’de çalışmıyordu. Bende LPG ustası arkadaşımı arayıp yanına gittim. Durumu izah ettikten sonrasında bana şase rölesinin arıza yaptığını ve değişmesi icap ettiğini söylemiş oldu. 30 lira karşılığında röle değiştirdi. Sadece bana LPG beyninin de arızalı bulunduğunu sabahları mesele devam ederse LPG beyninin değişmesi icap ettiğini söylemiş oldu.
Ustamın söylediği şeklinde de oldu. Sabahları gene çalışmayınca gittim ve 180 lira karşılığında beyin değişti. Ortalama yedi gün oldu ilk marşta alıyor otomobil.
Sizin de başınıza buna benzer bir şey geliyorsa aşağıya yorum olarak bırakırsanız ustama derhal sorarım ve sorununuza umar bulmaya çalışırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir