Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
galeriden araba
Oto Haberleri 327 views 0

Galeriden Otomobil Alınır Mı?

Galeriden Otomobil Alınır Mı?

İnsanlarımızda genel galericiler için yalan söyleyen, insanları kandıran tipler ön yargısı oluşmuştur. Peki galeride asla güzel otomobil olmaz mı ? Galerilerde bulunan otomobiller hep mi kötüdür.
Bundan 7 yıl kadar ilkin kendime ilk arabamı alacaktım. Fiat Grande Puntolar hoşuma gidiyor ve internette araştırıyordum. Ankara’da sahibinden gördüğüm bir arabayı aradım. Her neyse telefonda konuştuk fiyatta mutabık kaldık. Ben arabayı gösterip almak için Niğde’den Ankara’ya geldim. Insanın verdiği adrese geldiğimde galeri dükkanıyla karşılaştım. Aslına bakarsan ilk tepkimde bana sahibinden demiştiniz dedim. Galerici ağzıyla bana sahibinden, yalnız dükkanın önünde duruyor dedi. Her neyse arabayı bir kaç incelemeden sonrasında hoşuma gitti. Bir ekspertize gidelim arabayı gösteriyim dedim. Yanıma bir tane eleman verdi gittik. Arabayı gösterdikten sonrasında 4 parça değişen, topyekün boya bulunduğunu öğrendim. Ek olarak şuan hatırlamıyorum fakat motoru da olması gerekenden yüzde 40 felan daha azca beygir gücü vermişti. Insanla baya bir irdelemenin sonucunda ekspertiz paramı zor kurtardım.

Şimdi bunu niçin anlattın diyeceksiniz. Galericiler otomobil satarak yaşamını kazanan insanlardır. Ellerindeki arabayı bir halde satmak zorundalar.

Galeride satılan otomobiller

  • Piyasası olmayan otomobiller
  • Ağır hasarlı otomobiller
  • Acil para ihtiyacı için derhal galeride bozdurulan otomobiller.
Bana denk gelen 2. maddedeki otomobildi. Muhtemelen sahibi aracı 2-3 eksiğine galeriye vermiş. Galerici de elbet göstermeden alacak birisi çıkar mantığıyla arabayı piyasasından bin lira noksan yazmış ve satışa koymuş.
Galerilerde oldukca temiz otomobillerde bulunabilir. Sözgelişi benim komşum, daha 67 bin kilometredeki 2006 focus aracını galeriye geçtiğimiz yaz 35 bin liraya verdi. Arabanın boyası, değişeni vs hiçbir şeyi yok. Adam plazaya gidiyor sıfır otomobil alıyor, uğraşmamak adına da aynı gün gidip otomobilini galericiye satıyor.
Galeriden otomobil alırken bir değil iki yada daha çok yere göstermekte yarar var.
Not: Bu yazım işini helaliyle yapanlara değildir. Kimse üzerine alınmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir