Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
daci solenza
Araba İncelemeleri 2.261 views 0

Dacia Solenza Iyi mi Bir Otomobil, Alınır Mı?

Dacia Solenza Iyi mi Bir Otomobil, Alınır Mı?

Dacia’nın 2004 ve 2005 yıllarında Türkiye’de satışa çıkardığı bu otomobil hakkında konuşalım birazda. 
İnternette okuyorum, solenza alınmaz, şu şekilde fena bu şekilde fena diye. Alınmaz da niçin alınmaz kardeşim bu modele bu fiyatta başka hangi otomobil varda alınmaz.
Bir otomobil düşünün, yedek parçası bolca ve ucuz olacak, kliması, hava yastığı ve hidrolik direksiyonu olacak. Ve en önemlisi 2004 model olacak. Kusura bakmayın da beyler bundan iyisi şamda kayısı derler adama.
Dacia Solenza’nın içinde 1.4 75 beygirlik renault clio motoru var. Doğrusu alırsanız motor parçası yönünden sıkıntınız olmayacak. Şase olarak Türkiye’de bir zamanların en iyi otomobili olan megane 1 şasesi kullanılmış. Bu otomobil üretilirken Peugeot 309 platformu baz alınarak üretilmiştir.
1 yıl kadar benimde kullanmışlığım var. O şekilde kullanmayıp atıp tutanlara bakmayın siz. Eğer amacınız a noktasından b noktasına sorunsuzca gitmekse Dacia Solenza tam biçilmiş kaftan. Motoru LPG ile tam uyumlu olduğundan ne motor arıza ışığı yakıyor, ne de lpg uyumu sebebiyle değişik arızalar açıyor.
Tamam arabanın yol tutuşu bir o kadar güzel değil, 100 kilometre hızın içine çıkınca arabanın içine seste alıyor. Fakat fiyatı ortada işte. LPG’de ne süre yakıt aldığınızı unutuyorsunuz resmen. 30 litre gaz alırdı deposu, yapmış olduğu yol 300 kilometreyi geçerdi. Her neyse birazda bilimsel konuşalım

Artı yönleri

  • Ucuz ve bolca yedek parça
  • Sorunsuz bir motor
  • Azca yakıt
  • Fiyatına nazaran uygun donanım

Kronik sorunları

  • Arabanın su giderlerini temizlemezseniz içeriye su alıyor
  • Aks kafalarından dönüşlerde ses geliyor.
Başkada o şekilde malum bir kronik problemi yoktur. Rapsodie paketleri en full olanlarıdır. Kâr etmeye çalışmadığınız sürece ikinci eli vardır. Sadece ben alıyım 2-3 üzerine koyup satıyım derseniz satamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir