Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
kalos chevrolet
Araba İncelemeleri 1.300 views 0

Chevrolet Kalos Iyi mi Bir Otomobil, Alınır Mı?

Chevrolet Kalos Iyi mi Bir Otomobil, Alınır Mı?

Türkiye’de 2004 – 2006 yılları aralığında satılan, dönemine bakılırsa en uygun fiyata en fazlaca donanım sunan otomobillerinden biriydi.
Ilkin aracın tarihçesinden birazcık anlatmak gerekirse. Cenup Kore markası Daewoo 2002 senesinde Kalos modelini Asya pazarında satışa çıkardı. 2004 senesinde ise Daewoo amblemleri yerine Chevrolet amblemi basarak aynı otomobil Avrupa pazarına dolayısıyla Türkiye pazarında satılmaya başladı.
Chevrolet Kalos‘un iki değişik motor seçeneği bulunuyor.
1.2 motor Kalos8 valf olan bu motorlar 72 beygir güç ve 104 Nm tork üretiyor. Bu tork ile otomobilde 3 şahıs varken birde klima açınca en küçük yokuşlarda derhal bayılıyor. Hatta otomobilde yalnız sürücü varken klima açılsa bile bayılıyor. Bundan dolayı 1.2 motor ortalama 1 ton ağırlığındaki bu otomobile hakikaten ufak geliyor. Aslına bakarsanız kendi sınıfındaki tüm otomobiller içinde minimum tork gücüne haiz olan otomobil olarak biliniyor.
1.4 motor Kalos: SX paket olanları 1.4 litre 16 valf motor 94 beygir güc ve 130 Nm tork üretiyor. Tüm Kalos otomobiller içinde alınabilecek en performanslısı olarak görünüyor. Torku hala düşük olmasına karşın beygir gücü olarak bu eksiğini kapatıyor.
Aynı motor hacmine haiz 8 valf olan SE paketler ise , 83 beygir güç ve 123 Nm tork güç üretiyor.
Aracın malum kronik bir problemi yok. Sadece 1.2 motorlu olanlarının lpg uyum problemi yaşanıyor. Aracın ön göğsü geniş olduğundan görüş fazlaca geniş açılı. Aracın iç mekanı fazlaca geniş ferahtır. Aynı sınıfında ki getz ve jazz’a bakılırsa yol tutuşu fazlaca daha zayıf.  Ek olarak iç mekan aksamı da adi plastikten yapılmış. LPG tüketimi ise 100 kilometrede 12 litre olarak ölçülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir