Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
fren lambasi sonmuyor
Araba Arızaları 3.038 views 2

Fren Lambası Sönmüyor Ve Sürekli Yanıyor Problemi Çözümü

Fren Lambası Sönmüyor Ve Sürekli Yanıyor Problemi Çözümü

Aracınızda fren lambası sürekli yanıyorsa ve frene basmadığınız halde yanmaya devam ediyorsa ne yapabilirsiniz. Bu yazıda sizlere başımdan geçen fren lambasının sürekli yanmasına neden olan probleminin çözümünü anlatacağım.
Geçen akşam aracımla yolda seyir halindeyken arka cama orta fren lambasının ışığının vurduğunu hissettim. Sağa çektim ve aracın arkasına gittiğimde sanki frene basıyormuş şeklinde fren lambalarının sürekli yandığını gördüm. Kısa bir araştırmadan sonrasında probleminin kaynağını da bulmuştum.
Ilk olarak fren lambaları asla yanmıyorsa ya ampul patlamıştır ya da fren lambası sigortasında bir mesele vardır. Bir tek ya sürekli yanıyorsa!
Aracın fren pedalının altına takılı olan ve siz frene bastığınız anda yukarı doğru çekilen bir pimi olan parça vardır. Bu parça ya arızalıdır ya da yerinden çıkmış olduğundan pimi yukarıda olduğundan sürekli frene basıyormuş şeklinde fren lambalarını yanmaktadır. Bu genel olarak tüm otomobillerde elinizle ulaşabileceğiniz yerdedir. O parçayı yerine taktığınız süre fren lambaları sönecektir. Ben kendim halletmiştim. Bir tek bazı araçlarda bu parça elle ulaşılamayacak yerde oluyor. Bu şekilde zamanlarda ise bir ustaya götürüp fren pedalını yerinden söktürmeniz parçayı arızalıysa değişim yapmak, yerinden çıktıysa yerine taktırmak gerekecektir.
Fren lambası sönmüyor, frene basmamaya rağmen sönmüyor ise sorunuzun cevabı bu yazıda.

“Fren Lambası Sönmüyor Ve Sürekli Yanıyor Problemi Çözümü” üzerine 2 yorum

  1. Mustafa dedi ki:

    2000 model bmw fren müşürünü değişmeme rağmen çalışırken devamlı yanık kalıyor

  2. Sinan dedi ki:

    2003 model bmw fren müşürünü değişmeme rağmen çalışırken devamlı yanık kalıyor acil bir şekilde çözmem gerek lütfen bilgisi olan yardım edebilirmi acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir