Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
fiat bravo
ARABA İNCELEMELERİ 131 views 0

Fiat Bravo Nasıl Bir Araba Alınır Mı?

Fiat Bravo Nasıl Bir Araba Alınır Mı?

Şu zamana kadar üretilmiş tüm Fiatları bir tarafa koun Fiat Bravo’yu diğer tarafa koyun. Bu araba bana göre fiat’ın ürettiği en iyi araba.

Fiat Bravo İtalya’nın Torino şehrinde üretilmiş ülkemizide satışa hazır halde gemilerle getirilmiştir. Üretim amacı Volkswagen Golf’ün piyasadaki üstünlüğünü sona erdirmekti. Ancak önündeki fiat amblemi bunun önüne geçti. Ülkemize gelen versiyonlarında 1.4 düz, 1.4 Multiair , 1.4 T-Jet 1.4 Turbo, 1.6 Multijet motorlar bulunuyordu.

Bir defa bu arabadan alacaksanız 1.6 multijet motorlu 120 beygir 300 tork olanlarından alacaksanız. Aynı motorun birde 105 beygirlik olanı var. 105’lik mi 120’lik mi olduğunu nasıl anlarım diyorsanız internet’te bulduğum bir fotoğrafı sizinle paylaşayım.

Parça kalitesi bir golf veya focus’tan aşağı değildir. Performans olarak ise kendi sınıfındaki diğer rakiplerinden üstündür. Bu arabanın bence tek dez avantajı fiat punto’ya benzemesidir. Yolda çok defa bu aracı gördüğümde punto mu bravo mu diye ikinci defa bakmama sebep oldu.
Aracın bilinen kronik bir sorunu yok. Yol tutuş olarak sizi tatmin edecektir.
Bu arabanın birde 1.4 benzinli t-jet 150 hp olanları var ki sormayın gitsin. Şehir içi yakıt sarfiyatı 11 lt civarında olan bu canavar asi ruhuyla yollarda pek çok rakibine deyim yerindeyse toz yutturabilir.  Bazı modellerinde skydoom denilen cam tavan vardır.
Yedek parça sıkıntısı olmayan ve yedek parçalarının fiyatları emsalindeki arabalardan pahalı olmayan bu araba ülkemizde maalesef hak ettiği değeri bulamamıştır. en full modelinde abs-asr-esp,yokuş kalkış desteği, cam tavan. yedi hava yastığı spor koltuklar, hız sabitleme, yağmur ve far sensörü, döndüğünüz tarafta yanan sis lambası, dijital dual klima gibi pek çok özellik bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!