Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
citroen
ARABA İNCELEMELERİ 293 views 1

Citroen BX Nasıl Bir Araba Alınır Mı?

Citroen BX Nasıl Bir Araba Alınır Mı?

Hani bir laf vardır ya. Citroen’e takla attıramazsınız, eğer takla attırırsanız yenisini veriyorlar diye. İşte o laf bu arabadan ortaya çıkmıştır.
Citroen BX stop ettiği zaman arkası yere inen çalıştığı zaman kalkan bir araba olarak hafızalara kazınmıştır. Bir zamanlar Türkiye yollarında bolca gördüğümüz bu araba, artık neredeyse hiç görünmüyor. Citroen BX iç hacmi geniş olması ve konforuyla zamanının çok ötesinde bir otomobildi. Tofaşların, Renault 9’ların revaçta olduğu zamanlarda bu BX’ler daha ileri teknolojiyle yollardaydı.
Bu arabaların bir çoğunda hidrolik direksiyon, cam otomatiği, merkezi kilit mevcuttu. Yolda giderken yol sesini içeriye almaz, rahat koltuklarıyla ve zamanına göre yeterli donanımıyla safkan bir  Fransız arabasıydı. Kısacası 90’lı yılların en rahat arabalarından bir tanesiydi.
Şimdi yıl oldu 2019, internette az sayıda da olsa Citroen BX mevcut. Ancak Citroen BX alınır mı ? diye soranlara alınmaz kardeşim diyorum.
Bunun sebebi ise hani o arkasının inip kalkmasına verilen isim olan hidro pnömatik süspansiyon diyorum. Hidrolik yağı ile çalışan bu sistem karmaşık bir yapıda. Çok yakın bir arkadaşım sırf merakından almıştı bu arabadan. Günün birinde bu sistem arıza yaptı. Emin olun Ankara’da gezmedik citroen servisi bırakmadı. Yaptırdı ama aldığı fiyatın yarısını da açılan arızaya verdi.

“Citroen BX Nasıl Bir Araba Alınır Mı?” üzerine 1 yorum

  1. Adsız dedi ki:

    Je suis récemment entré dans le secteur. antibes escorte Je suis connu sous le nouveau nom de Jasmine. J’explique ma réussite à devenir la femme la plus désirée parmi les messieurs en peu de temps en étant prête à me consacrer au secteur. Pendant ce temps, je me concentre sur les soucis inutiles. Je tiens à souligner que je m’efforce de ne pas contrarier les messieurs et de leur montrer l’attention qu’ils méritent. Parler n’est pas un acte pour moi. Cela me rend plus heureux de faire des affaires en me concentrant uniquement sur les plaisirs agréables que je peux ressentir chez les hommes.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!