Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
chery alia
Araba İncelemeleri 1.886 views 0

Chery Alia Iyi mi Bir Otomobil, Alınır Mı?

Chery Alia Iyi mi Bir Otomobil, Alınır Mı?

2008 ile 2011 yılları aralığında vatanımızda satışan Çin malı bir otomobil olan Chery Alia hakkında birazcık araştırma yapım. Ve en önemlisi dün bir tanesini kontrol ettim.
Arabanın içine oturduğunuzda kalitesizliğini derhal anlıyorsunuz. Hani Çin malları vardır ya her işten birazcık yapar fakat hiçbir işi tam yapması imkansız diye. İşte bu otomobil aynen bu şekilde. Dün akşam kent içi ve kent dışı 200 km’den fazla yol yaptım.
ilk olarak arabanın performansıyla başlamış olalım. Aracın ruhsatında 110 beygir olduğu yazıyor. Fakat sanki 70 beygirlik bir otomobil şeklinde geldi. Rampalarda bayılıyordu ek olarak rampada durup, kalkmaya çalışınca otomobil kalkmayacakmış şeklinde bir his uyandırıyor.  Otomobil ruhsatta 1290 kilo geçiyor, teknik özelliklerinde ise 144 tork olduğu yazıyor. Bu şekilde özellikte bile oldukça düşük bir sayı.
  • Donanım olarak, abs, ebd, 4 hava yastığı, klima, sis farı, derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon, direksiyondan kumandalı müzik sistemi şeklinde bir oldukça özellik mevcut.
  • Aracın iç plastik aksamı adi plastikten yapılmış. Bu sebeple benim gördüğüm Chery Alia’nın ön göğüsü bozulma olmuştu.
  • Kronik sorunları içinde baskı balatanın acele bitmesi, ön takımın acele dağılması şeklinde şeyler var.
  • Araçların kronik başka bir problemi ise klimasının sesli emek harcaması. Ek olarak düşük tork sebebiyle klima açılınca vasıta oldukça fazla bayılıyor. Yakıtı ise lpg’de 12 litre olarak ölçülmüş.

Şimdi diyeceksiniz ki bu arabanın asla mi iyi bir yanı yok. 

  • Yol tutuş ve iç mekan genişliği bana oldukça iyi.
  • Aracın yalıtımı kötü  sayılmaz.
  • Yedek parça sıkıntısı bulunmuyor.
  • Donanım olarak oldukça fazla özelliği var.
Son olarak bu fiyata bu otomobil alınır mı derseniz. Bana bakılırsa alınır kardeşim şuan 20 bin liraya bu şekilde bir otomobil bulmak oldukça zor. Tofaşlara renolara 15 bin lira istenen piyasada bu otomobil için 20 bin lira hiçte oldukça değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir