Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
10 bine araba
Oto Haberleri 604 views 2

10 Bin Liraya Kadar Alınabilecek Otomobil Tavsiyesi 2020

10 Bin Liraya Kadar Alınabilecek Otomobil Tavsiyesi 2020

Her insanın bir bütçesi bulunmakta. Ayağımı yerden kessin diyerek alabileceğiniz 10 bin liraya kadar otomobilleri artı eksi yönleriyle sizler için listeledim.

Yazıya başlamadan ilkin muhakkak her marka aracın 10 bin lira ve altında bir modeli vardır. Ben bu yazıda Türkiye şartlarında alınabilecek otomobilleri yazacağım. Ek olarak sizlerin de aklınızda bu fiyatlara alınabilecek en iyi otomobil önerisi var ise, aşağıdan yorum kısmına yazarsanız, yazının içeriğine ekleyebilirim.


Fiat Tempra

Artı yönleri: Dijital gösterge paneiyle zamanının oldukca ötesinde bir otomobildi. Bazı modellerinde hidrolik direksiyon, ön cam otomatiği ve hatta klima bile mevcut. Rahat ve konforlu bir arabdır. Yakıtı da orta seviyededir. 2.0 motorlu olanları kolaylıkla 200 km/s hıza çıkabiliyor. Tüm modelleri lpg ile tam uyumludur. Bagajı oldukca geniştir. Her yerde yedek parçası ve anlayan ustasını bulmak kolaydır.
Eksi yönleri: Ön takımları oldukca hassastır. Narin bir otomobil olduğundan dolayı devamlı elektrik arızası verir. Arkası kalkık olduğu içi geri manevralarda zorlanabilirsiniz. Dijital göstergesi devamlı arıza çıkarabilir. Altının yere yakın olması da kimi zaman güçlük çıkarabiliyor.

Ford Taunus

Artı yönleri: Tam bir uzun yol otomobili. D segmenti bir vasıta olması sebebiyle içi geniştir. Yolda yaylana yaylana gidersiniz. Bazı modellerinde hidrolik direksiyon, klima vardır.
Eksi yönleri:  Kare şeklinde bir otomobil park etmede ve manevralarda güçlük çıkarabiliyor. Piyasada fazla tutulmamaktadır. burnu havaya kalkık olduğundan görüş mesafesini kısıtlamaktadır. Ek olarak fazla sorun çıkardığı da bilinmektedir.

Renault 9 Broadway

Artı yönleri: Hala daha ikinci el piyasası oldukca iyidir. Benimde 4 yıl bindiğim bi otomobil. 1.4 motoru kasa ile oldukca uyumlu. Performans olarak sizi üzmez. Yedek parça olarak asla sorun çekmezsiniz. Ön camları tüm modellerde otomatiktir. Bagajı geniştir. Kolay kolay yolda bırakmaz ve sizi üzmez.
Eksi yönleri: Bu otomobiller sıcak havaları asla sevmez. Yazın yokuşlarda hararet yapar. Sadece bu problem tofaş radyatörü ile aşılmaktadır. Şuan Türkiye şartlarında bu fiyata alınabilecek en uygun otomobil diyebiliriz.

Lada Samara

Artı yönleri: Piyasası vardır. yedek parça ucuzdur bundan 6 ay öncesinde benimde vardı. Düşük devirde yüksek hızla gidebiliyor. Yakıtı orta seviyede.
Eksi yönleri: Fazlaca fazla elektrik arızası açıyor. 2 ay içinde 3 kez yolda kaldım. Problem çıkarmaya oldukca eğilimli. Bagaj camı yassı olduğundan bagajı oldukca kullanışlı değil. Gene de bu fiyatlara alınabilecek otomobillerden

Skoda Favorit

Artı yönleri: Bana nazaran bu fiyata alınabilecek en iyi otomobil. Görünüş olarak Lada Samara ile neredeyse aynı olsa da motor, şanzıman ve kaporta olarak hiçbir alakası yoktur. 93 model ve üstünü almanız gerekiyor. Yol tutuşu tatminkardır. Yakıt olarak oldukca ekonomik ve yedek parça sıkıntısı yoktur.
Eksi yönleri: Bu aracın fiyatına nazaran hakkaten eksi bir önü yok. Her şartta yürüyebilen bir otomobil.

Daihatsu Applause 

Artı yönleri: Alacağınız applause’da ön cam otomatiği, hidrolik direksiyon, klima, elektrikli ayna şeklinde özellikler olabilir. Yakıtı düşüktür. Dayanıklı bir otomobildir. Şuan benim de ikinci aracım olarak iş görmektedir ve 5 bin kilometredir sıkıntısız biniyorum. Efsaneleşmiş kasa toyota ile aynı konfor ve özellikleri sunuyor. Bagajı liftback şu demek oluyor ki sedan görünümlü hatchback olarak geçiyor.
Eksi yönleri: yedek parçası ufak şehirlerde sorun çıkarabilir. Sadece japon olduğundan kolay kolay parça sıkıntısı yaramıyor. Altı yere yakın olması dezavantaj.

Tofaş Şahin, Doğan

Artı yönleri: Piyasada hala oldukca fazla sayıda bulunuyor. Türkiye’nin hiçbir yerinde parça ve usta sıkıntısı çekmezsiniz.
Eksi yönleri: kimileri her ne kadar arkadan çekişli olduğundan tercih etse de bana nazaran bu bir dezavantaj. Otomobil arkasını savurmaya eğilimli. Ek olarak bir kaza anında ikiye kırılan Tofaşlara tanık olmuşsunuzdur. Yakıtı da öteki saydığımız araçlara nazaran fazladır.

Hyundai Excel

Artı yönleri: Yedek parçası ucuz ve boldur. Sorunsuz bir otomobildir. Bazı modellerinde 4 cam otomatiği, klima ve hidrolik direksiyon vardır.
Eksi yönleri: Yere yakın olması haricinde bir eksi yönü yoktur bana nazaran.

“10 Bin Liraya Kadar Alınabilecek Otomobil Tavsiyesi 2020” üzerine 2 yorum

  1. Ali Yalçın dedi ki:

    Siteniz genel olarak arabalar hakkında oldukça güzel bilgiler veriyor. Ancak ben en çok araba tavsiyesi bölümünü beğendim. Çünkü arabadan zerre kadar anlamayan biri ve ucuz araba arayan biri olduğumdan bu bölüm bana oldukça yararlı oldu. Ancak bu kategoriye daha fazla tavsiye eklemenizi bekliyorum. İyi çalışmalar .

  2. Murat dedi ki:

    10 bin liraya arabaya binecek adam hiç binmesin daha iyi. Otobüsle gelir giderim. 10 bin liralık arabada kimsenin ne canının güvenliği var, ne de malının. Sürekli arıza verir bozulur durur. Sanayiden eve gelemezsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir