24 Kasım 2017 Cuma

Şifreli bijon nasıl açılır?

Şifreli bijon bir çok araçta mevcut. Özellikle lastik jant hırsızlarına karşı iyi koruma sağlıyor. Ancak şifresi kaybolduğunda nasıl açılır ?
Aracınız şifreli bijon varsa ve bijon şifresini kaybettiyseniz zaman kaybetmeden şifreli bijonları söktürün. Çünkü yolda lastik patladığında veya bir şekilde lastiğin yerinden çıkarılması gerektiğinde işiniz çok zor olacaktır.

Şimdi sizden şifreli bijonun anahtarı kaybolduğunda nasıl açılabilir ki dediğinizi duyar gibiyim. 

Yeni aldığım aracın yolda giderken lastiği patladı. Bu herkesin başına gelebilecek bir şey. Hemen bagajdan yedek lastiği çıkarıp değiştirmek isterken bijonların şifreli olduğunu fark ettim. Aracı aldığım adamı arayıp sorduğumda ise bijon şifresinin kaybolduğunu söyledi.

İlk olarak yetkili servisi aradım bijon şifresi var mıdır diye? Aldığım cevap aracınızın ruhsatıyla gelin yurt dışından isteyelim oldu. Yani aracıma uygun şifre 1 ay gibi bir sürede gelecekti.

Daha sonra sanayideki emektar ustamı aradım. Arabayı çekiciye yükle getir dedi. Ustam bijonların üzerine başka bir bijon kaynatarak zorda olsa açtı.

Bu işlemin kötülüğü ise jantlarınıza zarar veriyor olması. Birde kaynak yapmadan önce akünün kutup başlarını sökmek gerekiyormuş.

Siz siz olun bijon şifrenizi kaybetmeyin.

Ustamın bijon şifresini açmak için yaptığı kaynak sistemi ( Resimli anlatım)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder