Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
subaru
Araba İncelemeleri 289 views 0

2018 Subaru İmpreza Iyi mi Bir Otomobil Alınır Mı?

2018 Subaru İmpreza Iyi mi Bir Otomobil Alınır Mı?

Bundan yirmi yıl ilkin, Subaru İmpreza Dünya ralli Şampiyoınasında tüm rakiplerini geride bırakarak zirveye taşındı. Bir oldukca kişi için impreza otomotiv mühendisliğinde sertliği ifade eden poster otomobildi. Yalnız 2008 yılından itibaren impreza karakter değiştirerek aile otomobili de olabileceği yolunda ilerledi. 

Subaru geçtiğimiz günlerde 2018 imprezayı tanıttı. impreza diyince akla gelen 4 çekerden turbo beslemeli motorun kullanıldığı araç sürücülerin birazcık daha hıza yönelmesi için 5 milimetre alçaltıldı. Ek olarak iç kabini de sürüş ferahlığı için genişletildi.

2018 senesinde satışa çıkacak otomobilde 4 çeker iki motor seçeneği yer alacak. Bunlar 1.6 Lineartronic CVT şamzuman ve 2.0 Lineartronic CVT şamzuman olacak. Şuan için bir tek 1.6 motorun Avrupa satış rakamı 24 bin euro olacağı açıklandı. 2.0 motor için ise herhangi bir fiyat belirlemesine neredeyse gidilmedi.

Bizim görüşümüz

Subaru yüksek performans araçları üretirken ansızın aile otomobillerine doğru geçiş yapmış oldu. Hal bu şekilde olunca da birisi impreza alacağıma diğeri markalarada bakabilirim demeye başladı. Ek olarak lüks ve sürüş dinamikleri iyileşirken zayıf aktarma organı rakiplerine bakılırsa dez avantaj sağlıyor. Ek olarak fiyat olarakta yüksek olan subarunun sert rekabetin yaşandığı bu pazarda daha oldukça yer alabilmesi için fiyat politikasında birazcık esnek olmaya ihtiyacı var.

Yeni imprezada led gündüz farkları, otomatik yağmur ve far sensöürü, 17 inç jantlar, ısıtmalı ön koltuk, çift bölgeli klima, Apple Carplay ve Android Auto bağlantılı sekiz inç dokunmatik ekran standart olarak yer alacak.

Ek olarak yeni imprezada güvenlik birazcık daha ön planda tutulmuş. şerit takip sistemi, algılayıcılı kameralar yer alacak. Yalnız imprezayı diğeri rakiplerinden ayıracak en önemli özellik dört tarafta etken olarak çalışacak otomatik fren yada manevra kabiliyeti olacak. Şu şekilde ki bir yayanın ansızın yola atlayıp taraftan otomobile çarpmasını engellemek amacıyla araç sağa yada sola manevra meydana getirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir