Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
trafik kazasi sonrasi
Pratik Bilgiler 185 views 0

Trafik Kazası Sonrası Yapılması Gerekenler Nedir ?

Trafik Kazası Sonrası Yapılması Gerekenler Nedir ?

Bugün oto hocası blogu için 2002 senesinde başımdan geçen bir trafik kazasını ve sonrasında yaşadığım ruhsal sorunları yazacağım. Ümit ederim oldukça oldukca şahıs okur ve gereksiz hız yapmanın ne kadar fena bir şey bulunduğunu algılar.

Tanrı kimsenin başına trafik kazası vermesin diyerek başlıyorum anlatmaya. Yıl 2002 ve daha 25 yaşındayım. Nişanlanalı 1 ay olmuş, o zamanlar Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde yaşıyorum. Nişanlım ise Nevşehir merkezde oturuyor. Babamda patatesi satmış, ve 98 model doğan slx almış. O zamanlarda bu otomobil dönerek tekrardan bakılan arabalardan.

Her her her neyse ben babamdan arabayı aldım, nişanlımın yanına gitmek için yola koyuldum.Teybide açtım birazda sesi yükselttim. Motorun sesi içeriye gelmiyor ve bende hızımı 120 ye kadar çıkarıyorum. O zamanlar yollar tek şeritli ve 120 km hız oldukça oldukca  olarak görülüyor.

İlçeden ayrılalı neredeyse bir kaç kilometre olmuştu ki tam yokuş aşağıya ineceğim sırada, yolun kenarında ki köpek arabama doğru koştu. Bende yaşımın verdiği cahillik ve tecrübesizlikle direksiyonu orta çizgiyi ortalayacak kadar kırıyorum ve kızaklamasa bile sert bir fren yapıyorum. Köpeğe çarpmıyorum fakat arkamdan gelen ford 2520 kamyon bana çarpıyor. Kamyon şoförü de hamile karısını hastaneye yetiştirmek için Tanrı ne verdiyse basmış.

Kaza anına dair tek hatırladığım şey aracın camından uçup asfalta kendimi çarptığım an ve öldüm mü diye kendi kendime sormam. İnanın kaza anından asla acı hissetmiyorsunuz bu yönden iyi denilebilir.

Sonrasında gözümü açtığımda sol kol, 2 bacağımın alçıda bulunduğunu görüyorum. Karnımda da bir ağrı var hafifçe kafamı kaldırıyorum bakıyorum ki karnım ortadan ikiye kesik. İç kanama geçirmişim ve benim bunlardan asla haberim yok. Ek olarak Kayseri’ye hastaneye sevk etmişler.

Tam 10 gün hastanede yattım. Akrabalarım perişan oldu hastalıklarıma gelmiyorum bile. Bir tek yarısı alınmış ciğerim bile düşünmezken ruhsal problemler beni daha oldukça yıprattı.

Dolmuşa otobüse binemiyorsunuz. Devamlı kabuslar görüyorum. Minimum 2  yıl ruhsal sıkıntılar yaşadım.

Aman diyelim hız yapmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir