Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
OTO HABER 64 views 0

Sürücüsüz otomobil Waymo kullanıcı testlerine giriyor

Google Alphabet şirketinin otomobil departmanını oluşturan Waymo geliştirdiği otomobilleri Amerika’da ilk defa tüketicilerle birlikte test edecek.

Google‘ın sürücüsüz otomobil şirketi olan Waymo 10 yıllık çalışmasının sonucu nihayet almaya başladı. Waymo şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre 500 adet Chrysler Pasifik minivana uyarlanmış sürücüsüz otomobiller, Amerika’nın Phoenix kentinde tüketiciler tarafından test edilecek.

Daha önce şirket çalışanları ve üreticileri tarafından test edilen Waymo otomobiller ilk defa vatandaşlar tarafından test edilecek. Waymo bu sayede otomobilin  kullanıcıların otomobilleri nasıl deneyimlediği ve nasıl bir performans sergileyeceğini de öğrenecek. Waymo ayrıca aracın satışları başladığı zaman ticari boyutunun nasıl artırılacağı yönünde de bilgi edinmiş olacak.

Waymo otomobil üretmekten çok, otomobil sürüşüne yönelik bir şirket. Waymo şiketi Fiat Chrysler Pasific, toyoya Prius modelleri üzerine sürücüsüz sistemi yerleştirmişti. Ayrıca yapılan testlerde sürücüsüz sistemin, sürücülü sistemden daha az oran kaza yaptığı açıklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!