Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
renault megane
Oto Haberleri 127 views 0

Renault Megane IV 5 Iyi mi Bir Otomobil?Alınır Mı?

Türkiye’de Senenin Otomobili; “Renault Megane” 2020

Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafınca bu yıl ikinci kez düzenlenen Türkiye’de senenin otomobili seçildi. Türkiye’de senenin otomobili bilhassa tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Renault Megane seçildi.

renault megane

renault megane

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafınca bu yıl ikinci kez düzenlenen ve büyük heyecana sahne olan “Türkiye’de Senenin Otomobili” (TYO) yarışmasının birincisi Renault Megane Sedan oldu. OGD üyesi 78 otomotiv gazetecisinden toplamda 4430 puan alan Renault Megane Sedan birinciliğe ulaştı. Geçtiğimiz yıl bu ödülün sahibi Skoda Superb olmuştu.

Yarışmanın ilk etabında; 25 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finalde yer aldı. Finale kalan modeller “Tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” kriterler açısından önemli bir sınavdan geçirildi.

“Senenin Otomobilini” belirleyecek ikinci etapta ise OGD üyeleri haiz oldukları 250 puanı 7 finalist içinde dağıttılar. En fazla puan alan Renault Megane Sedan; Honda Civic, Mazda MX-5, Peugeot 3008, Seat Ateca, Toyota C-HR ve Volvo S90 modellerini almış olduğu puanlarla geride bırakmayı başardı. Birinci seçilen Renault Megane Sedan, Senenin Otomobili logosunu bir yıl süresince basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek.

Otomotiv gazetecilerinin verdiği oylarla Türkiye’nin “Otomobil Oscarı”na layık görülen Renault Megane Sedan’ın açıklanmış olduğu Feriye Palace’da meydana gelen törende bir konuşma icra eden OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, Türkiye’de Senenin Otomobili finalinin bundan önceki yıl da olduğu şeklinde gene büyük heyecana sahne bulunduğunu belirtti.

Tüm finalistler içinde büyük bir rekabetin yaşandığını belirten Sandık, “Tamamen objektif bakış açısıyla otomobilleri değerlendirirken, fiyat-donanım, tasarım, inovasyon, motor, yol tutuş şeklinde mevzuları göz önünde tuttuk” diye konuştu.

Sandık, Türkiye’nin en dinamik sektörlerinin başlangıcında otomotiv sektörünün geldiğini de kaydederek “OGD’nin ana kurum amaçlarından biri de tüketiciye en doğru ve sağlıklı bilgilendirmeyi yapmaktır. Bunu misyon edindik.  Bu misyonunun bir parçası olan senenin otomobili seçiminin, tüketicinin otomobil tercihinde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Düzenlenen törende “Türkiye’de Senenin Otomobili” ödülünü alan Renault Mais Genel Müdürü ve CEO’su Berk Çağıl, otomotiv gazetecilerinin verdiği bu karardan büyük mutluluk yaşadıklarını söylemiş oldu. Çağıl ödülü aldıktan sonrasında şunları söylemiş oldu;

“Ilk olarak Otomotiv Gazetecileri Derneği’ne fazlaca teşekkür ediyorum. Bu otomobilin arkasında milyonlarca Euroluk bir yatırım ve binlerce insanoğlunun emeği var. Her şeyden ilkin Türk mühendislerinin ve işçisinin emeği var. Dolayısıyla bunların yarattığı bu güzelliği de halkımız nezdinde kazanılmış olduğu bir beğeni var. Biz bu ödülün ağırlığını ve sorumluluğunu fazlaca iyi biliyoruz. O yüzden bu ödülü her şeyden daha kıymetli bir halde saklayacağız ve tüm ekibime teşekkür ediyorum.”

Hangi otomobil kaç puan aldı?

Renault Megane Sedan          4430
Peugeot 3008                        3990
Honda Civic                          3250
Toyota C-HR                         2870
Volvo S90                             1790
Seat Ateca                           1640
Mazda MX-5                         1530

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir