Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
peugeot 307
Araba İncelemeleri 3.912 views 1

Peugeot 307 Iyi mi Bir Otomobil Alınır Mı? Kullanıcı Yorumu

Peugeot 307 Iyi mi Bir Otomobil Alınır Mı? Kullanıcı Yorumu

Peugeot’un bir zamanlar, periyodunun ötesinde otomobili olarak adlandırılan Peugeot 307 türkiye’de pek fazla tutulmadı. Bunun sebebi ise kronik arızalarının olması. İsterseniz Peugeot’un kronik problemlerine biz göz atalım.

Aslen Peugeot 307’yi ikiye ayıraciliriz. 2005 öncesi ve 2005 sonrası 307 olarak ayrılabilir. Şu sebeple 2005 senesinde gelen makyajla birlikte sorunlarda azaltılmış durumda. Bir tek 2005 öncesi 307’lerde bazı kronik sıkıntılar mevcut.
Bir tek şunu dikkatsizlik etmeyin ki bu kronik problemler motorla ilgili değil, donanımla ilgili problemler. Şimdi sorunları yazmadan 307’den özetlemek gerekirse bahsediyim.

307, yüsekliği ve genişliği ve uygun fiyatıyla alıcıları kendine çekiyor. Şunu kolaylıkla söyleyebilirim ki, Focus 2, Hyundai Era (kıyaslanamaz bile) ve Megane 2 araçlarım oldu. Asla birisi de 307’nin verdiği sürüş konforu ve kabin içi rahatlığını bana sunmadı. Bir tek sürekli sorun çıkaran donanımları ve fabrikadan size gelen rahatsız edici sorunları var.

Peugeot 307 Kronik Arızaları;

 1. Tırnağı kırılan sinyal kolu arızası; Sinyal kolu arızası vermeyen 307 yok gibidir desek yeri olur.  Sinyal kolu sağ işaret verdikten sonrasında direksiyonu toplayınca sinyali sola atıyor. Ek olarak bu sinyal kolu arızası direksiyondaki geri makarasından dolayı air bag hata ışığını da yakıyor.
 2. Farların kararması problemi: 307’lerin farları kısa sürede içinde kararıyor. Bunun için farlarınızı sürekli silmeniz gerekiyor. Karardıktan sonrasında pekte meydana getirecek bir şey kalmıyor.
 3. Ses çıkaran arka amortisörler: Bir kasise yada çukura girdiğinizde sanki arabanın arkası kırılmış benzer şekilde ses çıkarıyorlar.
 4. Antipollution fault arızası; aracınıza lpg taktırdıktan sonrasında başınıza ne olursa olsun gelecektir. Bir sıkıntısı olmuyor yalnız sürekli bu uyarıyı verecek. Açıklamasına erişince egzozdan gelen gaz benzine nazaran ayarlanmış. LPG ile çalışınca bir uyarıyı veriyor.
 5. LPG ile giderken benzin ibresinin düşmesi; 307’nizde LPG var ve lpg’de gidiyorsunuz. Deponuzda benzin olmasına rağmen benzide gidiyormuş benzer şekilde ibre düşüyor. Bir sıkıntısı yok yalnız ne kadar benzin kaldığını göremiyorsunuz. Ek olarak sürekli yakıt işareti veriyor.
 6. Kendi kendine çalan korna ve çalışan silecekler;  Peugeot 307’nin kim bilir en komik arızası ki benim başıma geldi. Yolda giderken ansızın korna çalıyor. Silecekler kendi kendine çalıyor ve camları açıyor. Aracı servise götürdüm ve sorduğumda fazlaca sık rastlanan bir sorun değil yalnız 307’lerin bazıları bu biçim şeyleri yapıyor demişti. Sigortalardan bir kaçını değiştirip problemi halletmişlerdi. Bir tek bir süre sonrasında gene yapmıştı.
 7. Sürekli yanan benzin pompası: LPG’li kullanıyorsanız sürekli benzin pompasını yakıyor.
 8. CD chancer problemi; Cd’yi taktıktan sonrasında load yazıyor. Bir tek cd’yi okumuyor ve kendi kendine radyoya geçiyor. Çözümü ise oto teypçilerde mevcut.
 9. Ses çıkaran digital klima; Her 307’de yok yalnız, digital olanlarında kayış sesi geliyor. Bilhassa yazları rahatsız eden bir ses. 2013 senesinde 700 liraya yaptırmıştım.
 10. Ortadan ikiye kırılan vites topuzu: vites topuzları tek parça değil, iki parçanın yapıştırılmasıyla yapılmış. Bu sebeple bir süre sonrasında vites topuzları kırılıyor.

“Peugeot 307 Iyi mi Bir Otomobil Alınır Mı? Kullanıcı Yorumu” üzerine 1 yorum

 1. Unknown dedi ki:

  Ben bu kadar sorunlu araba ne duydum ne gördüm. Aldık bir dert sattık ayrı bir dert. Pug 307 elektronik çok arıza açan bir araba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir