Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
lpg uyumlu markalar
Oto Haberleri 779 views 0

LPG’ye En Uyumlu Otomobil Modelleri

LPG’ye En Uyumlu Otomobil Modelleri

Vatanımızda benzinli olupta LPG’li olmayan araç sayısı fazlaca azdır. Yalnız lpg taktıralacak araçların motorlarının da lpg’ye uyumlu olması gerekir. Bazı markalar araç üretirken lpg uyumunu gözetirken bazı markalarda gözetmezler.

Yaptığım araştırmalar sonucunda lpg’ye en uyumlu araçların uzak doğu asya ülkeleri olduğu sonucuna vardım. Bunun en büyük sebebi ise Japonya ve Kore’de ticari maksatla kullanılan otomobillerin lpgli olmasının mecburi olmasıymış. Özetlemek gerekirse bir Hyundai, Toyota, Honda, Mitsubishi lpg ile en uyumlu araçlar görülüyor.

Yalnız bir de Avrupa araçların lpg ile uyumları var. Sözgelişi Alman araçları lpg ile pek uyum sağlamazlar. Yalnız İtalya otomobilleri hükümetinde desteğinden dolayı lpg ile uyumludur.

Sözgelişi Volkswagen’i örnek alalım kendimize, 1.6 102 beygirlik motoları haricinde neredeyse asla birisi lpg’ye uyum göstermez. Peugeot’ta lpg’ye uyumsuzdur. Bunun sebepleri alüminyum sibop başta olmak suretiyle aracın egzozuna kadar benzine gore yapılmasıdır. Yalnız Fransız olmasına rağmen Renault’un her aracı lpg ile uyumludur.

Aşağıdaki japon otomobil sitesinden çevrilerek size markaların lpg’ye uyumluluk oranlarını gösteriyor. Tüm otomobil modelleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir